Koliko je skener riskantan za alergicne osobe koje imaju alergiju na antibiotike?

    Odgovoreno: 26. 11. 2021.
    • Ako kod nekih osoba postoji alergija na antibiotike pretpostavka je da postoji alergija i na druge medikamente, konkretno na kontrast koji se daje prilikom snimanja na skeneru.

      Zbog toga morate da kažete lekaru - radiologu  koji će vršiti snimanjeda ste alerbični na antibiotike i on će vam predložiti odredjenu teršpiju šre snimanja da bi se sprečila alergijska reakcija (Synopen, Lemod solu i sl.).