Voljela bi da znam tacan zahvat sledece operacije: laparotomia madiana. Gastrectomia totalis et oesophago-jejuno anastomosis t-l sec. Roux cum eea 25. D2 lymphadenectomia. Splenectomia. Omentectomia unaprijed hvala

    Odgovoreno: 26. 11. 2021.
    • Operacija o kojoj je reč se radi u slučaju malgnog tumora želuca i predstavlja sledeće:

      odstranjenje celog želuca sa spajanjem jednjaka i tankog creva, odstranjenje okolnih limfnih žlezda, odstranjnjenje slezine i dela trbušne materice.