Postovani, molim vas za odgovor jer sam zabrinutapre 2 godine javila sam se lekaru zbog bola u levoj dojci i tom prilikom dijagnoza je bila da su obe dojke u lakoj fibrocisticnoj displaziji bez promena u smislu tumora, sto se potvrdilo i na ultrazvuku. Na kontrolu sam otisla kod drugog lekara koji mi je rekao da imam tumor i da tvrdi. Samoinicijativno sam otisla na konzilijum, na celu sa dr trninicem koji mi je potvrdio prvu dijagnozu. Osecam nemir, kome poverovati?

    Odgovoreno: 26. 11. 2021.
    • Ako želite da budete sigurni u stanje vaših dojki i da nemate bilo kakvu sumnjivu promenu u smislu tumora morate se obratiti lekaru koji se usko bavi onkološkom hirurgijom dojki, ane bilo kom lekaru ili onkologu.

      Obavezan je klinički pregled dojki nakon čega će vam se predložiti način dalje dijagnostike (UZ, mamografija ili NMR dojki). Na taj način nećete biti u neizvesnosti i bićete sigurni da ste zdravi. I ja pretpostavljam da se radi o fibricistićnim promenama u dojkama - displazija, pogotovo što imate bol u dojci.