Da li moze da se na osnovu opipavanja dojki donese dijagnoza dysplasma mammae benigna n60, ili treba da se urade jos neki testovi?

    Odgovoreno: 26. 11. 2021.
    • Klinički pregled dojki od strane lekara odgovarajuće specijalnosti (onkološkog hiruga za dojke) je prvi i važan korak u dijagnostici bolesti dojki. Uz to uvek ide i UZ dojki i tek nakon toga se može sa dosta sigurnosti postaviti dijagnoza displazije. Ne savetijem da se radi mamografija jer se ona po pravilu ne radi pre 40 godine staropsti. U sluičaju nekih sumnji nakon UZ može se uraditi NMR dojki ako je potrebno.