MOZETE LI DA MI PROTUMACITE SCINTIGRAFIJU SKELETA: ZAKLJUCAK: Opisane fokalne zone u zadnjem okrajku VI rebra levo i prsljenskim telima TH5 iTH6 su visoko suspektne na sekundarne depozite, uz suspektnu potolosku frakturu u zadnjem okrajku VI rebra.

    HVALA

    Odgovoreno: 27. 12. 2023.
    • Scintigrafija skeleta je rendgensko snimanje kostiju uz davanje radioaktivnog kontrasta u venu.

      Radi se sa ciljem da se kod pacijenata koji imaju maligni tumor otkriju metastaze u kostima.

      Nakupljanje kontrasta u odredjenim delovima kostiju je znak da na tom mestu postoji metastaza primarnog tumora.

      Kod vas postoji nakupljanje kontrasta u predelu zadnjeg dela šestog rebra levo sa sumnjim na patološki prelom rebra i u petom i šestom grudnom pršljenu te je to visoko sumnjivo na postajanje metastzaza.