Poštovani, molim za savet, pre dve nedelje sam bila na ultrazvuku grudi i ustanovljen mi je adenofibrom veličine 11 x10mm, oštro je ograničena, sadrži izdanak, ima ehonografski izgled kao da je probila kapsulu.preporuka je mamografija i konsultacija onkohirurga. Moje pitanje bi bilo da li je opasno što ima izdanak i probilo kapsulu, Uskoro idem na kontrolu kod onkohirurga, pa sam htela da mi i vi napišete vaše mišljenje. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 08. 02. 2023.
    • Nalaz UZ dojke i opis fibroadenoma koji je jasno ograničen i sa izdankom koji je probio kapsulu je neobičan - smatram da se samo radi o benignoj promeni koja ima nepravilan oblik.

      Ako imate manje od 40 godina savetujem vam da uradite magnetnu rezonancu dojki kada će se definitivno znati o kakvoj se promeni radi.