Zanima me onkoloski pregled desne dojke,nalaz krvne slike mi je loš, WBC -19,2, LY#8.40,MID#1,80,GR#9.0,LY#43.50. Pijem Bupenofrin terapiju(bila sam narkoman do pre 12 godina) Familija sa očeve strane su svi imali kancer ,osim mog oca.Doktor opšte prakse u domu zdravlja je napipao dve kuglice koje povremeno bole na dodir.Trenutno pijem Panklav 2 X i cekam slobodan termin na onkologiji u Kragujevcu.Veoma sam zabrinuta i ne znam da li ima razloga za paniku,pošto svi oko mene govore da to :"Nije nista i da će proci".'79.-to sam godište.Hvala.

    Odgovoreno: 03. 12. 2022.
    • Kugkice u dojci koje je napipao lekar opšte prakse i koje su povremeno bolne predstavljaju najverovatnije ciste u dojci u sklopu fibrocističnih promena u dojci. Ciste su potpuno benigne promene u dojkama koje nastaju proširenjem kanalića dojke i u sebi sadrže tečnost. Potrebno je uraditi UZ dojki i u slučaju da su veće od 2 cm u prečniku dolazi u obzir punkcija.Nema potrebe da pijete antibiotike jer bol u kuglicama je zbog uticaja hormona na dojke a ne infekcija.

Komentari na pitanje: #205314

    • Neizmerno ste me obradovali.Hvala Vam beskrajno na odgovoru.Uradicu pregled. Da li bi trebalo da ponovo uradim rezultate krvne slike pošto je zaista loša sa prevelikom sedimentacijom? Još jednom HVALA.