Postovani,

    Od pre dva meseca sam primetila uoci ciklusa pred menstruaciju svetlo zuti iscedak iz desne dojke po par kapi. Krvzica nema. Isla sam kod specijaliste i uzeo je uzorak kada se stisne, tecnost ide po malo. Rekao je da u uzorku nema krvi. Na ultra zvuku je sve cisto. Ipak, zeleo bi da me posalje na MRI. Posto izuzetno brijem jer imam jako malo dete koje je tek napunilo 4 godine, interesuje me da li je ovo nesto sto moze da se desi sa vremena na vreme ili ima sumnje na neki oblik tezih bolesti? Inace imam problem sa stitnom zlezdom, Hasimoto, samo uzimam selen za sada nisam na terapiji ppsto su mi rekli da su rezultari krvi ok. Doktor je uzeo prosle nedelje krv da proveri funkciju bubrega jos ne znam rezultate. Hvala puno na pomoci.

    Odgovoreno: 02. 11. 2022.
    • Pojava žućkastog iscedka iz bradavica dojki nastaje zbog proširenja izvodnih kanalića dojke i nakupljanja tkivne tečnosti u njima. Ova pojava nastaje zbog uticaja estrogenog hormona na dojke i izažena je zato neposredno pred menstruaciju kada je koncentracija ovog hormona visoka.Sekret može imati i drugu boju (zelenastu, braon i sl.). Bitno je da u sekretu nema krvi jer ako ima onda to može biti sumnjivo na postojanje tumora u izvodnim kanalićima dojke. Ako je nalaz ultrzvuka dojki uredan nema potrebe raditi magnetnu rezonancu dojki.