U avgustu 20. sam radila UZ dojki, a danas 20.2.21. na istom mestu (redovnu) mamografiju i UZ dojki (isto mesto, privatno, isti aparati...). Mamaogrfija je po opisu uredna u skladu sa mojim godinama (imala sam prethodni nalaz iz 2018).Na UZ,kod desne dojke DSK u sulkusu je prisutan hipoehogen limfonodus dimenzija 8*5mm, bogato vaskularizovan.U dojkama se ne izdvajaju tumorske promene.U aksilama limfonodisu očuvanog oblika i lipomatiznog hilusa, lako reaktivno zafebljalog korteksa.Imam 54 godine,Nisam rađala. U postmeopauzi sam.Piše dalje BIRADS DD3 LD2 i ultrazvučna kontrola za 3 meseca.Tetka u ujak su mi umrki od Non Hičkina, a mama od raka glave pankeresa sa metastazama na limnim žlezdama.

    .Šta činiti ? Daleko je 3 meseca, barem, za mene, kao, uplašenog laika.

    Odgovoreno: 19. 11. 2021.
    • Možete biti potpuno mirni i ne treba da se plašite.

      Imate normalne dojke za vaše godine. Ponekad se u dojci može naći limfni čvor, ali on je uvek benigan i ne predstavlja problem, ne mora da se odstranjuje operacijom. Treba da se UZ prati na svaka tri meseca. Bitno je da su obe mamografije bile urednog nalaza. Savetujem vam da bar jednom mesečno radite samopregled vaših dojki, u stojećem i ležećem položaju. Najbolje vreme sa PREGLED JE 7-1