Molim vas za mislenje. Zena 1968 goodiste Jetra je KK dijametra do 16.8cm,pravilnih kontura,sa difuznim brojnim fokalnim promenama, precnika do 28mm,mr odlika najpre sekundarnih depozita,dif.dg.druge promene jetre. U IVb segmentu mikrocista. Vaskularne strukture jetre su normalne sirine lumena, bez tromboze.Zucni vodovi nisu dilatirani zuc je odstranjen. Onda slede tri hemoterapije Mr 28.12.2020 Jetra je KK dijametra do 24cm,pravilnih kontura, difuzno sa brojnim fokalnim promenama, precnika do 30mm, mr odlika sekundarnih depozita,koji su delom posterapijski izmenjeni.dif.dg.U IVb segmentu mikro cista. Vaskularne strukture jetre su normalne sirine lumena, bez tromboze. Zucni vodovi nisu dilatirani zuc odstranjen Leukociti 13.7 S-CEA 2152.00 S-CA 19.9 1994.00 S-CA 125 187.00

    Odgovoreno: 14. 01. 2021.
    • U pitanju je progresija bolesti posle primljene hemioterapije. Opisali ste mi uporedni nalaz metastaza na jetri. Da li znate gde jeclokalizovan primarni tumor?  Da li je rađena kolonoskopija ili pregled dojki (ultrazvuk, mamografija, magnetna rezonanca)?