1. Transplatacija jetre

    Pitanje broj: #156680

    Poštovani,

    Odmah posle prvih tegoba, oticanje stomaka i bol, uradio sam pregled krvi a zatim i kliničko ispitivanje na vma, gde mi je ustanovljena dijagnoza hcc c22. 0, kancer u jetri, trombosa v. porte, ciroza. Kancer nema metastaze i svi vitalni organi su mi bo. Molim Vas za hitan odgovor, da li je moguća transplatacija jer bi mi sin bio donor? Obojica smo o krvna grupa rh +. Imam 57 g.

    Odgovoreno: 20. 05. 2018.
    • Poštovani,

      To je pitanje za nadležnu konziliju, i za Vašeg nadležnog onkologa. Načelno je potrebno prvo sanirati primarni proces -rak jetre, pa potom sleduje razmatranje daljih postupaka. Transplantacija je intervencija praćena primenom imunosupresivne terapije što dodatno uzbuktava maligni proces i dovodi u pitanje smisao izvođenja iste. Uz svo dužno poštovanje pametniji odgovor od ovoga ne mogu da dam.