1. Bol ispod dojke

    Pitanje broj: #157345

    Poštovani,

    5-6 dana imam snažan bol u predelu ispod desne dojke. Ispod pazuha ne. Bol je najjači kad se zakašljem (nisam prehlađena), pri zevanju i istezanju unazad. Takođe, pri uzimanju vazduha (udisanje) me snažno boli. Ujutro sam posetila doktora koji opipavanjem grudi i ispod dojke nije uočio nista alarmantno. Da pojasnim, bol osećam na mestu gde steže korpa (žica) od brushaltera celom dužinom ispod dojke. Na predlog doktora uradila sam krvnu sliku i crp i sve je u granicama normale (crp je 6). Od terapije nisam dobila ništa osim stavljanje hladne obloge i masiranje i ukoliko bol ne prestane za nedelju dana da se javim opet na pregled. Da napomenem, ciklusi su mi uredni i nisam pušač. Veoma sam zabrinuta. Molim za Vaše mišljenje, šta može biti uzrok ovog nepodnošljivog bola?

    Odgovoreno: 20. 05. 2018.
    • Poštovana,

      Ja bih uradio rtg snimak srca i pluća, i ovisno o godištu ultrazvuk dojki ili mamografiju, time bi definitivno zaokružio priču. Srećno! Eho dojki se radi kod žena ispod 40 godina starosti.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #157345

    • Bol ispod desne dojke na stisak osećam veoma oštro. Inače normalno funkcionišem i pri drugim pokretima ne osećam bol.

    • Bolovi ispod ddesne dojkedojke...,vec duze vreme....neki put i ne boli....ali plivanjem jace muski jednom sam osetila bol...jednom prilikom udidaja(dahnula...vazzduh,a sada me zaboli kada se pokrecem savikam,iliradim po kuci..i moram da odmorim da me bol prestane,neki put i kada se istegnem ujutro u krebetu,ili podignem ruke iznad glave dok gledam tv