1. Vilozni adenom debelog creva

    Pitanje broj: #156117

    Da li možete da iskomentarišete nalaz patologa, koji je rađen na osnovu biopsije, a posle primećivanja krvi u stolici: "adenoma villosum dysplasia gradus gravis et alterato malignant focalls"?

    Odgovoreno: 15. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Vilozni adenomi su prekarcinoze debelog creva koje imaju tendenciju da naprave karcinom. U vašem ph nalazu se vidi da je do maligne alteracije već došlo, te je radikalna operacija adenoma neophodna da bi se načinila ph obrada. Ukoliko adenokarcinom nije probio bazalnu membranu (in situ) tu se lečenje uspešno završava.