1. Maligna izraslina na nosu

    Pitanje broj: #147363

    Pre oko mesec dana baki (73 godine) je izašla izraslina na nosu (spoljašnja strana nosa) koja je najviše podsećala na bubuljicu. Posetila je lekara i intervencijom je ista uklonjena. Međutim, nakon 15 dana izraslina je opet krenula da se pojavljuje i rezultatima je utvrđeno da je reč o malignom tumoru. Za neki dan ide opet na intervenciju. Zanima nas šta možemo da očekujemo i da li je moguće trajno uklanjanje? Da li smo na vreme otkrili tumor? Pišem Vam jer sam o ovome malo podataka uspeo da nađem na internetu.

    Odgovoreno: 26. 01. 2019.
    • Poštovani,

      Ukoliko se radi o bazotelijomu potrebna je samo hirurška intervencija. Bazotelijom je maligni tumor kože koji se javlja najčešće na nosu i to kod starih osoba. Retko se širi u vidu metastaza, ali lokalno može biti jako agresivan, te je hirurgija dominantan način lečenja.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #147363

    • Svima koji imaju problem ili dijagnozu bazocelularnog karcinoma, kao što je i opisano u komentaru gore, pišem iz svog iskustva. Imala sam isti problem i malo je nedostajalo da se odlučim i odem na operaciju. Rješenje je vrlo jednostavno. Eterično ulje od smilja 5ml. Svako veče očistite kožu i nanesite na izraslinu. Meni je to nestalo za 22 dana. Nemam ga više. Sad mažem povremeno više prevencije radi. Pozdrav i srećno!

    • Na levoj strani nosa na samoj spoljnoj ivici imam tvrdu izraslinu koju kada povredim nemogu zaustaviti krv. Zanima me sta bi moglo biti??