Poštovani, trudna sam u 9-tom mjesecu trudnoće sam, interesuje me dali mogu dojiti dijete nalaz od ultrazvuka dojki je slijedeći: Izražena bolnost lijeve dojke U okviru gladuarnog ehotipa vidi se asimetrija u volumenu žlijezdanog parrenhima na račun GLK lijeve dojke koji je displazno izmjenjen sa manjim mikrocistama i difuznim slabljenjem UZ snopa vjerovatno u prilog fibroznih promjena. U dojkama nema izdvajanja sigurnih solidnih lezija.

    BI RADS 3

    Odgovoreno: 03. 07. 2020.
    • BIRADS 3 govori u prilog da se najverovatnije radi o benignoj promeni. Nakon porođaja posavetujte se sa Vašim  lekarom da u nekom trenutku dijagnostiku dopunite sa mamografijom ili magnetom dojki.

      Inace nema kontraindikacija za dojenje.

      Srdačan pozdrav