Poštovani,

    molim Vas za pomoć.

    Imam 46 godina i patim od anksioznog poremećaja i opsjednutosti tjelesnim simptomima.

    Povremeno me svrbe leđa, a prekjucer sam u novinama pročitala ispovijest neke žene koja je otkrila karcinom gušterače tako što ju je vrat jako svrbio.

    Naravno da sam se odmah prepala da i ja imam tu dijagnozu i da me zadnja 2 dana leđa stalno svrbe.

    Inače me bole i leđa od sjedalačkog posla i hernija na lumbalnom dijelu kralježnice, ali i to sad vežem uz gušteraču jer sam pročitala da se bol reflektira u leđa.

    I prije 5-6 godina sam zbog višemjesečnih bolova u abdomenu mislila da imam karcinom gušterače, međutim nije otkriveno od čega je bila bol (vjerojatno gastritis+psiha).

    Zbog straha sam jutros išla vaditi krv. Nalazi su Bilirubin 8,6 (3-20), Alkalna fosfataza 65 (54-119), CEA 0,76 (<3,8) i CA 19-9 3,93 (<27).

    UZV abdomena sam radila u 1. mjesecu i bio je uredan, a MR abdomena u 3/2019 također uredan.

    Imam li razloga za brigu? Kolike su šanse da imam karcinom gušterače uz navedene krvne nalaze i nalaze UZV i MR abdomena, doduše ne friške?

    Može li biti svrbež od žuči/gušterače ako je bilirubin normalan?

    Naručila sam se na MRCP jer sam tu pretragu radila i prije 6 godina kada sam isto mislila da imam rak gušterače...nisam pametna.

    Molim Vas za mišljenje.

    Jasna