Postovani , interesuje me Vase misljenje i dalji tok lecenja nakon operacje ?

    Odgovoreno: 02. 04. 2020.
    • Poštovana,

      Svakako morate imati konzilijarno misljenje za dalje lečenje, koje po RFZO podrazumeva primenu adjuvantne hemoterapije.

      Po vodičima uz HT trebalo bi da se sprovede i postoperativna radioterapija lože tumora i regije limfatika, koja smanjuje mogućnost lokalnog relapsa bolesti, ali nažalost u našoj zemlji se to retko radi.

      Optimalno vreme za početak radio-hemioterapije je između 4 i 8 nedelje od operacije.

      Srdačan pozdrav.

      dr Bojan Radojičić

Komentari na pitanje: #167734

    • Radmila Vasilic 08. 04. 2020.

      Postovani, Hvala na odgovoru , na konzilijumu su nam rekli da nema nikakvih terapija sem redovnih kontrola kod nadleznog hirurga. Molim za Vase misljenje ? Srdacan pozdrav ,