Dobar dan,

    Pitanje je u vezi mog brata. Ima tumor na mozgu i ide na zračenje. Zračenje traje dve nedelje, sutra ima poslednje. U predelu ispod vrata mu se pojavio otok. Da li to može biti posledica zračne terapije?

    Odgovoreno: 02. 04. 2020.
    • Ne.

      Inače davanje misljenja na osnovu šturih informacija može biti kontraproduktivno.

      Na osnivu podatka da ima deset tretmana mogu da zaključim da se radi o palijativnoj radioterapiji, sto opet  daje pretostavku da su u pitanju metastaze u glavi a da primarni može biti u plućima i da otok na vratu mogu biti uvećani limfni čvorovi. Sve ovo je nagađanje.

      Ukoliko želite stručno mišljenje morata da dostavite kompletnu dokumentaciju.

      Srdačan pozdrav.

      Dr Bojan Radojičić

Komentari na pitanje: #167591

    • Belić Sonja 03. 04. 2020.

      Hvala na odgovoru. Ispostavilo se da je reakcija na lek koji je uzimao tokom zracenja. Izvinite na šturom pitanju jer sam pisala u panici. Jos jednom Vam hvala!