Poštovani,

    Osetila sam da mi je utrnula desna strana jezika i da mi je neobično kako ozgovaram reči. Ostatak tela je bio u redu, osim sto sam taj dan bila jako umorna od obaveza. Nakon prespavane noći, sve je bilo normalno.

    Zabrinuta sam, da nije neki simptom blažeg moždanog udara.

    Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 07. 05. 2024.
    • Poštovana, kod vas bi moglo da se radi TIA, tranzitorni ishemički atak, stanje koje može prethoditi moždanom udaru. U svakom slučaju, ova vaša epizoda zavredjuje da se neurološki ispita, jer tegobe koje ste opisali mogu biti ozbiljne, ako se naravno iskkjuči obični premor, skok krvnog pritiska, neka alergijska reakcija ili nešto četvrto. Potreban je pregled neurologa, CDS MAV i neuroimidžing CT ili MR endokranijuma. Srdačan pozdrav..Dr Vanja Trkulja, spec, neurolog