Postovanje, imam 35 god i lecim se od ksrcinoma debelog creva. Primila sam 12 ciklusa hemio i bio terapije i sad prelazim na tablete i bio na koju cu icii na svakih 21 dan. Od 9og ciklusa, pocela mi je kao neka struja u stopalima i bolovi u njima narocito kad naglo ustanem, a struja je bila povremeno. To se vremenom pojacavalo i pocelo je trnjenje stopala, bol u levom, jaki bolovi na samom kraju ledja i trnjenje, nekad ne osecam donji deo ledja i zadnjicu. Pocelo je trnjnje jagodina na prstima ruku i kad ispruzim ruke trnjnje celom duzinom ruku. Najvise mi smeta jer me ledja jako bole narocito kad se penjem uz stepenice, primetila sam da samo ravnu obucu mogu da nosim. Na skeneru karlice nisu ocene promene na kostima. Sta mi Vi predlazete? Hvala

    Odgovoreno: 09. 06. 2023.
    • Poštovana, vi verovatno imate paraneoplastičnu  polineuropatiju, uzrokovanu hemioterapijom. Savet da probate sa vitaminima B kompleksa i alfalipooćinskom kiselinom, da odete kod neurologa ea vam prepiše pregabalin ili duloksetin za neuropstski bol. Savet da se uradi EMNG na gornjim i donjim ekstremiretima, ako tegobe budu i pored terapije perzistiralr, razmišljati o snimanju MR lumbo-sakralne kičme. Srdačan pozdrav