Posle druge korone sam imala gadan long covid sa sve miokarditisom i brain fogom koji je potrajao do infekcije omikronom. To me je resetovalo na bolje. Posle godinu i po dana primećujem da i dalje imam poteškoće sa memorijom i da često ne mogu da se setim nekih imena, naziva, brojeva. Da li je potrebno da odem na pregled ili je dovoljno samo da uključim neku suplementaciju?

    Odgovoreno: 04. 08. 2022.
    • Poštovana, long Covid može potrajati. Definitivno je dokazano postojanje tzv "moždane magle" kao i post Covid fatigue, sa zvaničnom dijagnozom G93. 3, a to je nekako po prirodi bolesti i analogiji sa simptomima koje daku neurološka oboljenjs, prebaleno na teren neurologa, koji se sada bave i long covidom i post Covidom. Možete probati sa suplementima, mi dajemo i brojne vazoaktivne supstance, suplemente, vitamine antioksidanse, nekada i antikoagulanse, zavisno od D-dimera. Savet da ako ne prošu tegobe, da dođete na pregled neurologa. Srdačan pozdrav