Dobro vece. Meni je 10-07-2022 konstantovano ""Sinus tromboza""(u mozgu).Dve nedelje prije snimanja je pocela glava i uvo da me bole .Imam 45 godina i zivim u Holandiji ali bih ipak hteo pregled i u Srbiji.Takodje imam i Kronovu bolest oko 15 godina i imao sam trombozu ispod levog kolena. Nisam vodio normalan zivot. Prepisali su mi da pijem ""PRADAXA"" Hvala

    Odgovoreno: 15. 07. 2022.
    • Poštovani, sinus tromboza je jedna vrsta moždanog udara, ali ne arterija, nego vena mozga. Metoga izbora dijagnostičkog je MR venogrqfija, a terapija je antikoagulantna terapija, kakva je Pradaxa iostali lekovi. Srdačan pozdrav