Poštovani,

    stanje koje već traje neko vreme kod mene se, prema simptomima opisanim u tekstovima i na internetu, može najbliže opisati kao sindrom nemirnih nogu. Ne mogu drugačije da opišem senzacije koje se javljaju u nogama i u velikoj meri remete moju svakodnevnicu, naročito san. Javljam Vam se u neznanju koja precizno oblast medicine se bavi ovakvom problematikom, kao i gde da potražim pomoć, s obzirom na to da je možda u pitanju i psihološki momenat. Ako nije problem, veoma bi mi značio savet na šta da obratim pažnju i gde da tražim pomoć pošto od izabranog lekra u Domu zdravlja nisam dobila nikakve konkretne informacije i savete.

    Najlepše hvala!

    Odgovoreno: 08. 06. 2022.
    • Poštovana, vama je potreban prvenstveno pregled neurologa, radi dopunske dijagnostike, terapije i saveta, kao i neurološkog pregleda, ako se radi o restless leg syndromu, psihološkom momentu ili nećem trećem. Srdačan pozdrav. Dr Vanja Trkulja, neurolog