Postovani dr. Trkulja, da li je postoji mogucnost da se kod pacijenta na terapiji infuzijama Berlithiona na mestu primene otvori ulkusna rana i da se pojavi eritem i makulopapulozni osip duz jedne strane ledja, da li to moze da bude nuspojava terapije? Srdacan pozdrav i unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 28. 05. 2022.
    • Poštovani,srdačan pozdrav vama. Infuzije Berlithiona se relativno bezbedne za primenu, obično se daju u bolničkim uslovima, sa zaštitnim folijama, tj kesama za infuziju, koje štite od sunčevih zraka. Infuzije treba, da idu sporo, obično u 250 ml fiziološkog rastvora i ne bi trebalo da, daju takve promene. Najčešći neželjeni efekat je hipoglikemija, ako se da brzo. Posle toga se nastavlja sa tabletama. Savet da, se javite dermatologu, da pogleda te promene. Srdačan pozdrav