Postovani, moj otac ima 80 godina, od terapije pije lekove za povisen pritisak, s tim sto duze vreme pije i alkohol u manjim kolicinama i ne svakodnevno. Zadnjih pola godine ima sledece simptome- drhtanje ruku, usporen, kada hoda vuce noge za sobom, usporen i tih govor, depresija, zaboravan, zamenio dan i noc, cesto i kratko mokri. Sumnjam na Parkinsonovu bolest, kada mu spomenem doktora, postaje svadljiv i ne zeli da ide. Molim Vas da mi odgovorite na pitanje ako moze po ovim simptomima sto sam napisala, sta mu se desava??? Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 14. 01. 2021.
    • Poštovana, tremor može biti uzrokovan Parkinsonovom bolešću, kao i usporeno st, kako opisujete, ali i kod ljudi koji dugotrajno konzumiraju alkohol. Kada se tome doda i demencijama i zaboravno st, potreban je pregled neurologa, da, se uključi adekvatna terapija i snimi endokranijuma. Srdačan pozdrav