Poštovani već duže vreme imam problem sa drhtanjem ruku nesvesticom održavanjem pokreta nekada pisanjem ili korišćenjem pribora za jelo a naj više sa nekim pokretima koji treba precizno da se urade koji zahtevaju koncentraciju.Bavim se frizerskim poslom i već je ovo stanje počelo da ugrožava rad pošto je posao precizan i zahteva koncentraciju.Da li se nešto dešava sa neurološke strane znam da čitanje dijagnoza na internetu nije preporučljivo ali iz mog proučavana problema čini mi se da simptomi kazuju na tremor.Potrebno mi je stručno mišljenje.

    Odgovoreno: 14. 03. 2020.
    • Poštovani, tačno je, simptomi ukazuju na tremor, ali ne i koje vrste. Vama treba detaljan neurološki pregled, da se proceni koja je vrsta tremora u pitanju, uključi terapija za smanjivanje istog i da se napravi dijagnosticki algoritam, tj da se ispita i utvrdi kog je porekla tremor,koji može biti i manifestacija neke ozbiljne bolesti. Srdačan pozdrav