1. Tumačenje normalnog CT nalaza

    Pitanje broj: #65227

    Radio sam ct glave na stomatološkom po uputu neurologa. Skener je ok, ali na kraju stoji: inicijalne su reduktivne promene na korteksu. Zanima me koliko ovo može da bude opasno i šta znači?

    Odgovoreno: 22. 07. 2010.

Komentari na pitanje: #65227

    • Prelezala koronu pre godinu dana,imala emboliju pluca u julu i sada na kontroli doktor je preporucio da se odradi ct.U nalazu stoji bazalno trnolike prominencije visceralne pleure.Bez izliva.Sta to u prevodu znaci?Hvala!