od marta meseca ove godine muce me glavobolje koje podsecaju na tenzione glavobolje(to je neka moja licna procena),javila sam se lekaru opste praxe,ali nikako nemamo dobru komunikaciju.Naime,pre manje od dve godine dozivela sam veliku traumu(otac mi je iznenada preminuo)i to me je izuzetno jako pogodilo,sto je uticalo na pojavu anxioznog poremecaja pracenog panicnim napadima.Pocela sam lecenje kod neuropsihijatra i sve je teklo nekim normalnim tokom ,kada je ona predlozila da pocnem terapiju antidepresivima(xalol,flunisan).Iako se moje stanje bitno popravilo uz lek lorazepam,koji sam do tada pila,ona je ipak insistirala da pocnem ovu drugu terapiju.Od nje mi je posle nedelju dana pozlilo(tremor,bronhospazam,stezanje u predelu nadbubreznih zlezda,podizanje zeludacne kiseline,nesvestice,bolovi u rukama i nogama,razdrazljivost,tuga...).Sa terapijom sam odmah prestala,ali su ostale posledice,tj.ovi simptomi koji su se ispoljavali u toku napada i dalje su ostali prisutni.Sada me ! muci jaka glavobolja.Pritisak u glavi i osecaj kao da ce da explodira.Cesto ne vidim dobro(uradila sam i oftamoloski pregled-nalazi su uredni,malo promenljiv ocni pritisak).Jako mi smeta da gledam tv,slusam muziku,osetljiva sam na sve zvuke,treptanje boja itd.Najgore je sto radim kao zubni tehnicar gde posao iziskuje dobru koncentraciju na te male protetske nadoknade koje izradjujem,pa imam veliki problem jer nakon dva sata gledanja u jedan od tih objekata,vid mi se zamagli,glava boli,osecam nekakva zanosenja u stranu(slicno vrtoglavici),muka mi je i ne mogu najbolje da se orijentisem. Zakazala sam pregled kod neurologa,ali bih volela da mi Vi pomognete,cisto svojim misljenjem o celokupnoj situaciji i date mi neki savet. Hvala Vam.

    Odgovoreno: 15. 07. 2007.

    • Postovana Mirjana, na Vase pitanje je odgovoreno jos 18.03.ove godine kada Vam je receno da se radi najverovatnije o tenziono-misicnim glavoboljama u sklopu anksiozno-depresivnog sindroma i da je neophodna udruzena akcija neurologa i psihijatra. Nadam se da Vam je ovaj odgovor stigao, ukoliko ne, javite se ponovo.