Zelim da Vas zamolim da mi pomognete i posavetujete u koliko je to moguce.Utvrdjena mi je bolest Carpal tunel sindrom tako sto mi je radjen EMNG,a na snimku vratnog dela kicme,snimljena je unkartroza.Primila sam vec tri puta inekcije Diprofosa u oba zgloba sa unutrasnje strane,ali promena nema.Bolovi su svakim danom sve jaci i ne mogu da podignem nikakav teret i dugo da drzim stisnutu saku.Ne znam sta dalje da radim i kakve su metode lecenja moguce.Inace sam trenirala karate 8 godina,tacnije od svoje sedme godine,kada su ruke pocele da mi trnu,i evo sada imam 23 godine i to se pretvorilo u nemoguce bolove,jer ponekad ne mogu ujutru da se obucem jer ne osecam ruke.Molim Vas odgovorite mi.Unapred hvala.Maja

    Odgovoreno: 03. 05. 2007.

    • Postovana Marijana, tegobe koje opisujete odgovaraju double crush sindromu, koji je kombinacija trpljenja nerva u karpalnom tunelu ali i u predelu vratnog dela kicme. Ukoliko je zaista dokazan karpal tunel sindrom, jedini pravi nacin lecenja je zahvat od strane hirurga(neurohirurga ili "plasticnog" hirurga)-nemojte se odmah prepasti, jer je zahvat minimalno invazivan i tako reci bezazlen, a resava Vas tegoba. Druga stvar na koju treba obratiti paznju su promene na vratnom delu kicme-ono sto bih ja uradio jeste magnetna rezonanca toga dela, koja bi pokazala stepen eventualnog pritiska na nerve u tom delu, ili, sto je manje verovatno i na kismenu mozdinu(ma da ne pominjete nikakve tegobe sa nogama). Stepen trpljenja nerava u vratnom delu se moze "videti" i EMNG-om(u smislu eventualnog postojanja gore navedenog double crush sindroma. Javite se sa ovim analizama.