Postovani, imam fotosenzitivnu epilepsiju. . . Pijem eftil vec tri godine. . . Imala sam samo jedan napad uzrocnik je televizor. . . Radila sam mri i pise da je nalaz uredan izuzev kortikalne atrofije. . . Nosim naocare za sunce. . . Da li postoje sociva da ne moram da nosim stalno, jer mi smetaju prilikom odredjenih aktivnosti?! Da li epilepsija ove vrste moze da se izleci ili ne? Unapred hvala. . .

    Odgovoreno: 21. 07. 2010.

Komentari na pitanje: #65207

    • Mirjana novakovic 23. 01. 2011.

      Moje ime je mirjana, imam jedno pitanje. Imam dva sina stari su 19 i 17, oba su imali nekakvu vrstu napada, po pregledima su mi doktori rekli da su bili napadi od neopredeljene epilepsije, po pregledueeg su mu bili zacetni diagnostiki izrazeni pocasni i ostri valovi frontocentralno i ostri valovi bolje frontotemporalno, ct glave pa je bio normalan, po pregledu mr su ustanovili kod mladjeg sina neku vrstu ciste (9x7mm) koja se nalazi desno temporalno i malrotacija desnoga hipokampusa, ostalo je sve u granicama normale! Sada piju tablete depakine chrono 500mg, stariji pije vec 6 godina a mladji 2 god, pa me sada zanima ali je to sto opasno i sta vi mi savetujete za to! Unapred vam se zahvaljujem