Povremeno imam vrtoglavice koje su postale sve cesce. Koje nalaze mi preporucujete da uradim i kojem specijalisti da se obratim? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.
    • Postovana "Olivera", > vrtoglavica se moze javiti iz velikog broja razloga; pocev od problema sa unutrasnjim uvom(gde preporucujemo pregled od strane otorinolaringologa-koji ce dalje indikovati potrebne analize), preko problema sa krvnim sudovima tako zvanog zadnjeg sliva(sto jeste stvar neurologa i preporucujemo ultrazvucni pregled krvnih sudova vrata, transkranijalni pregled segmenata zadnjeg sliva, Ro-grafiju vratne kicme, REG...), problema sa anemijom(pregled kod hematologa), problema sa srcem(pregled kod kardiologa), pa do takozvanog anksiozno depresivnog sindroma u kome se kao dominantni znak moze javiti vrtoglavica(zbog cega se treba javiti psihijatru). Kao sto ste videli simptom vrtoglavice sam po sebi ne govori nista. Krenite