Postovana Dr.Zivkovic, vec vise od mjesec dana imam izrazen bol sa zadnje strane lijeve butine, koji se nekada spusta prema koljenu, ali cesce prema unutrasnjoj strani prepone. Bol je narocito izrazen nocu i manifestuje se kao intenzivan bol na jednoj odredjenoj tacki (sredina butine), mada se u zadnje vrijeme sve intenzivnije javlja i tokom skoro cijelog dana. Sta bi mogao da bude uzrok bola i sta mi savhetujete da poduzmem? Hvala

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.

    • Postovana Vesna, ovi problemu upucuju na takozvanu lumboishijalgiju, te je neophodno da se javite nadleznom neurologu, koji bi trebalo da tacno lokalizuje(odredi nivo) postojece radikulopatije i najverovatnije ce traziti EMNG(elektromioneurografiju) nogu, Ro-grafiju krsno-slabinske kicme, a moguce i magnetnu rezonancu istog predela(u potrazi za eventualnom diskus hernijom). Javite se sa rezultatima ovih pretraga.