2006 sam radila rtg c kičme. Nalaz je ispravljena cervikalna lordoza, sužen iv prostor na nivou vc5-vc6 dorzaln, foramen arcuale atlantis incompletis. Početne unkarotične promene vc3-vc6. Pasivni transferzalni nastavci na vc6 nalikuje na costae verthebralis na tom nivou. Bila sam aktivni sportista, posle 2 porođaja imam trnjenje u rukama, domali i mali prst, bolove između vrata i ramena. Nekada slabost i umor, bolovi kao da šetaju i cepaju mišiće na promenu vremena, naročito u rukama i kad je hladno vreme, vrtoglavicu. Neodgovara mi položaj ruku pravo ispred sebe, kad kupam decu, vozim kola, kad ih dižem, plivam. Ne koristim nikakvu terapiju ali me ovo nervira, kad me boli. Nekad mi nevoljno igra mišič oko rebara, ali to ne boli. Zdrava sam osoba, otac mi je više puta bio u bolnici i banjama zbog kičme. Odgovara mi pilates. Da li postoji terapija za ovo i koji su simptomi?
Poštovana, Uradite ako mozete mr vratnog dela kicme i emng ruku, jer je rentgen samo orjentacioni nalaz. Javite se sa nalazima. Do tada predlazem tbl. Dexomen 2x1, tbl. Mydocalm 3x1, tbl. Milgamma 100 1x1. Pozdrav
Pitanje broj: #49963
Uradite ako mozete mr vratnog dela kicme i emng ruku, jer je rentgen samo orjentacioni nalaz. Javite se sa nalazima. Do tada predlazem tbl. Dexomen 2x1, tbl. Mydocalm 3x1, tbl. Milgamma 100 1x1.
Pozdrav
Pregledajte odgovore po oblastima