Postovani imam zadnjih 10ak dana vrtoglavicu svkao jutro kako ustanem iz  kreveta ili se u toku noci naglo okrenem sa jedne strane kreveta na  drugu. U toku dana se to smiri osim ako naglo ne napravim neki pokret  glavom ili se savijem. Primetio sam par puta da npr. dok se setam desi  mi se da odjenom me uhvati neko cudno stanje koje ne mogu jan da opisem  i definisem, svodi se na to kao da odjednom postanem previse svestan  sebe i svoje okoline kao da se izdignem iz tela ( znam da zvuci suludo  ali ne znam kako bi drugacije to objasnio ), blaga malaksalost i  slabost. Nemam problema sa mucninom dok se to desava mada sam se lecio  prosle godine od heliko bakterije. Nikada nisam ima problema sa krvnom  slikom i ako sam po prirodi bled i mrsav. Dodao bih da imam zadnje 2  godine problema sa spavanjem i blagom nesanicom imam 24 godine i jako  sam deprimiran sa ovim stanjem i pre mi se desavalo da imam vrtoglavicu  kad je prelaz iz zime u leto ali to bude jeno jutro i posle nestane.  Danas mi!  stanje traje od kako sam se probudio i ne prolazi. PS: Dosta vremena  provodim za kompjuterom.  Plasim se da nemam mozda neki tumor ili poremecaj centra za ravnotezu  jer je prisutan blagi neprijatan osecaj u predelu vrata i malog mozga  ali nije bol. Takodje sam pre par dana imao jedno vece bol u predelu  stomaka koji se povukao iste veceri posle nekoliko dolazaka u toalet.  Dodao bih i da sam astmaticar od svoje 4-te godine.  Hvala na razumevanju i brzom odgovoru.

    Odgovoreno: 01. 04. 2008.
    •

       Postovani,  tegobe koje navodite posebno pri okretanju glave u stranu navode na  problem sa cirkulacijom u vratnom delu kicme usled spondiloze vratne kicme  (a i prinudni polozaj za vreme rada na racunaru). Prekontrolisite vid  (Fou, vizus), uradite rentgenski snimak vratne kicme, dopler krvnih sudova  vrata, novu laboratoriju (krvna slika, lipidogram), a dobro bi bilo i  magnetnu rezonancu mozga. Za pocetak preporucujem terapiju tbl.Cavinton  5mg 3x1, tbl.Mg 150 2x1, tbl.Vit C 1000 1x1. Javite se sa nalazima.  Pozdrav