moilim vas da mi odgovorite na sta upucuje to da mi s vremena na vreme  ne cesto,trepne na sekundu ispred ociju kao kad treba da nestane struja  pa sijalica na sekundu trepne ugasi se na sekundu i manje od sekunde.kao  da sam trepnuo a nisam.znaci gledam npr u racunar i odjedanput mi trepne  a nisam ja trepnuo kao da ne vidim na sekundu i manje ali ne celo vidno  polje nego vrlo mali deo pisem vam ovoliko da bi vam docarao realnije to  moje stanje.usled kakvih poremecaja i bolesti se to javlja.da napomenem  nemam nikakvih problema s vidom inace.

    Odgovoreno: 01. 04. 2008.
    • Postovani,  ako je vid provereno u redu, onda to moze da bude problem zadnje  cirkulacije usled zapusenja krvnih sudova ili usled pritiska spolja na  krvne sudove usled spondiloze vratne kicme. Uradite rentgenski snimak  vratne kicme, dopler krvnih sudova vrata a dobro bi bilo i laboratoriju sa  krvnom slikom i lipidogramom. Javite se sa nalazima.