Postovani doktore Nikola.Pre mesec dana sam vam poslao e-mail sa mojim  tegobama u vezi vrtoglavice.Rekli ste da bi mozda trebao da odem do  lekara za ORL,jer su mi svi drugi nalazi uredu.Medjutim i sa sluhom je  sve dobro.Ali u proslom e-mailu nisam pomenuo to da imam problema sa  kicmom,al to nisam povezivao kao moguci uzrok,jer se radi o donjem delu  kicme.Mada je moguce da gresim u vezi toga.Naime,imam bol u donjem delu  kicme,valjda je to lumbalni deo,koji je konstantan.Ja zapravao u tom  delu imam krivu kicmu od malena ali nikad nije bilo bolova.sada me boli  ne po sredini vec malo sa leve strane.Prvo sam pomislio da je bubreg u  pitanju,ali nije jer me boli pri nekom pokretu,pri okretu u stranu.Cak  su i misici na toj strani ledja postali izrazeniji.  Da li je moguce da to bude mozda uzrok mojih vrtoglavica?  Hvala     Ovo je predhodni e-mail,kako i vas odgovor   Postovani,vec duze vreme (par godina)imam vrtoglavice koje su  konstantne,nekada jaceg a nekada slabijeg intenziteta,ali su stalno  prisutne.Takodje imam osecaj kao da mi je glava pod nekim pritiskom,kao  da je pod stegom.Zbog svega toga postajem nervozan,nesiguran i fobican.  Svi nalazi su u redu.Pritisak,krvna slika,ocni pritisak,ocno dno,kolor  dopler krvnih sudova vrata,rendgenski snimak vrata.Sve je u redu.Radio  sam i EEG,cije je nalaz takodje bio u redu.Ali ja uporno imam  vrtoglavice i ne mogu da ih se resim. Molim Vas,da ako imate neki  komentar na moj problem,javite mi, jer je sve ovo nekad stvarno  nepodnosljivo. Hvala

    Odgovoreno: 01. 04. 2008.
    •

       Postovani,  niste mi rekli da li ste uradili MRI mozga a potrebno je? Da li ste  uzimali preporucenu terapiju tbl.Cavinton 5mg 3x1, ako jeste da li vam je  bolje? Donja - slabinska kicma nema veze sa vrtoglavicom. Sto se tice  slabinske kicme uradite CT LS kicme (L3-L4, L4-L5) da vidimo koji je  problem u pitanju i na osnovu toga odredili terapiju. Za pocetak uzimajte  tbl.Rantudil forte 1x1, tbl.Tetrazepam 1x1. Javite se sa nalazima.  Pozdrav