Postovani, Pisao sam Vam pre mesec dana, pitanje broj 4. Rekli ste mi da Vam posaljem podatke krvne slike i pritiska. KRVNA SLIKA: WBC: 13.0 G/l Lym: 5,3 MPV: 7,3 Holesterol 3,57 HDLDIR: 1,87 a ostali rezultati su u granicama normale. Uradio sam EEG i nalaz je u redu. Kolor Dopler karotida i Vertebralnih arterija vrata: Savetuje se: MR glave u slucaju nastvka tegoba, kontrola nadleznog neurologa po potrebi i kontroler dopler vrata po potrebi. Terapija: Beviplex drag. 3x1 , Vit C tbl. 500mg 1x1 posle rucka , Vit. Etbl. 100mg 2x1 Bio sam kod ORLa i ustanovljen je sinuzit koga sam izlecio do sada. Takodje, oftamoloskim pregledom je odredjena dioptrija -2.5 levo oko i -4 desno oko. Ocni zivac je u redu. Rezultati magnetne rezonance su: Nalaz ukazuje na arahnoidalne ciste obostralno frontotemporalno na konveksitretu i bitemporalno - temporobazalno, anteroporalno, uz izrazene kortikalne reduktivne promene, dominantno bifrontalne. Molim za vase misljenje o nalazu magnetne rezonance.

    Odgovoreno: 26. 03. 2008.
    • Postovani, u laboratoriji imate blagu leukocitozu (leukocitu u porastu kao znak blage infekcije). Sto se tice magnetne rezonance ona ukazuje na cisticne promene koje nisu opasne i mogu biti bez ikakvih tegoba. Niste mi rekli da li se tegobe koje ste imali odrzavaju i dalje ili ih nema vise. Terapija vam je OK. Pozdrav