Moja majka ima 46. god, te joj je 2006. godine dijagnosticirana gigantska aneurizma na lijevom režnju mozga koja joj sada i pritišće očni živac zbog kojeg na lijevom oku stvara probleme, bila je na Rebru gdje su joj snimali Angiografijom i nakon dobivenih pretraga rekli su joj da se ne isplati operirati jer bi mogla puknuti prilikom operacije. Zanima me drugo mišljenje i da li ima mogućnosti za adekvatno liječenje ili neki drugi savijet. S poštovanjem

    Odgovoreno: 18. 03. 2008.
    • Postovana, neurohirurzi na Rebru su videli sve snimke a ja nisam cak ni opis detaljni zbog cega sam u nemogucnosti da vam precizno odgovorim. U principu ako je aneurizma velikih dimenzija i na takvom mestu da je nezahvalno operativno intervenisati ponekad u obzir dolaze i druge intervencije u smislu embolizacije aneurizme (radi se na Institutu za radiologiju KC Nis) ili klipsovanje, mada nije lose da se konsultujete i sa drugim neurohirurzima iz okolnih centara, republika i zemalja (Svajcarska), nekad se neko od neurohirurga i prihvati izvesnog rizika. Javite se ako imate dodatnih nejasnoca. Pozdrav i puno srece