Postovan Doktore, Ja sam 27 godisan decko. Pre nekoliko meseca, imao sm problemi sa vrtogavicom.Imeno to je bilo kao propratno sa tegobe u desnom delu stomaka.Bio sam kod doktora, gledao me na ultrazvuk, i sve je bilo u redu.Krvna slika mi je u redu, a imao sam niski krvni pritisak 70/40.I nikako ne sam mogao da pokacem .I sto vremeno sam imao stomacne tegobe, i zatvor.Pio sam cynedil, za vrtoglavicupo 1/2 na 12 sati ali nista nije pomoglo. Sad po nekoliko meseci me se ponavlja isti problemi, imam zatvor, blaga smetnja u desnom gornom delu stomaka, i ponekad malu vrtuglavicu,nekad se osecam kao da sam u transu i ne osecam se dovoljno sposoban da mislm, da delujem, i mi smeta savakog dana.Plasim se da nije nesto seriozno.Dali ti simptomi sto i se javljaju sa stomakom imaju veze sa glavom. Doktor mi je dao b-komplex anti stress i vitimin c i selen, pio sam 10dana i neznam mislim da je pomoglo, a nisam siguran da je pomoglo od terapii. Neznam doktore, sta mi je sta mi neda mira.Molim vas za sovjeti i mislenje, jer sam jako isplasen. Pozdravi

    Odgovoreno: 18. 03. 2008.
    • Postovani, mislim da tegobe nisu centralnog porekla (tj. od mozga) s obzirom da su povezane sa zatvorom i bolovima u stomaku (desni gornji deo stomaka). Pre ce biti da je vrtoglavica uzrok iscrpljenosti. S druge strane za vas sa niskim krvnim pritiskom nije resenje Cinedil koji dodatno snizava krvni pritisak, vec ako nesto pijete to treba da su tbl.Cavinton 5mg 3x1 (posle jela), tbl.Vit C 1000mg 1x1, tbl.Bedoxin 2x1. Uradite ponovo laboratoriju sa krvnom slikom, eventualno rentgenski snimak vratne kicme pa se javite. Pozdrav