Ja sam otac male devojcice od 10 meseci, kojoj je pre 10-15 dana poceo da se spusta kapak na levom oku. Posle nekoliko pregleda kod raznih specijalista otisli smo kod decjeg neurologa i nakon izvrsene MR ustanovili su da dete ima neki tumor na mozdanom stablu. Da li biste mi ikako pomogli sa nekim predlogom i da li postoji resenje u savemenoj medicini tj. lecenje ovog tumora? Hvala veliko unapred!

    Odgovoreno: 18. 03. 2008.
    • Postovani, u principu mozdano stablo se nikad ne dira operativno, bilo da je u pitanju tumor ili krvarenje zato jer su u njemu vitalni centri. Poslednju rec bi ipak trebalo da kazu neurohirurzi jer moguce da je tumor malo van mozdanog stabla (niste mi dali detaljni opis magnetne rezonance). Cujemo se sa nalazom neurohirurga. pozdrav i puno srece.