Interesuje me sta znaci dijagnoza "kratka anamneza krize svesti" da li se leci i kako? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Postovana, kratka anamneza znaci istorijat bolesti u kratkim crtama, grubo prevedeno. Kriza svesti znaci gubitak svesti iz bilo kog razloga a ima ih puno (zbog visokog krvnog pritiska, niskog krvnog pritiska, niskog secera, problema cirkulacije, povrede, epilepsije, stresa i .....................). Zahteva dijagnosticku obradu a zavisno od nalaza i klinicke slike je i lecenje. Nista vise ne mogu da vam kazem na osnovu vaseg oskudnog opisa. Pozdrav