Postovani doktore,imam jedan problem koji me muci duze vreme.Imam sina starog 9 godine.Od njegove pete godine pati od glavobolja.U pocetku su mu glavobolje bile mnogo retke ,mozda dva tri puta godisnje i vrlo retko sa povracanjem,sve do leta prosle godine ,kada je imao glavobolje skoro svakog treceg dana uvek pracene mucninom i povracanjem .Vodila sam ga kod opticara i ustanovljeno je ima problem s vidom ,daje roden dalekovidan,nakon cega je odma i dobijo naocare.Glavobolje i dalje ima posle dobijanja naocara mada nisu tako ceste al povracanje je total nestalo.Glavobolje vecinom dolaze u popodnevnim vecernjim satima , nekad prastanu nakon sat dva vremena od uzimanja tablete , a nekad po odlasku u krevet ,nakon cega ujutru ustaje sasvim veseo i zdrav.Kao sto isto reko nisu ni dolasci glavobolja isti ,nekad ih nema po mesec dva a ponekad su tu dva tri puta nedeljno.Jos samo da navedem da ni otac ni ja nemamo ceste glavobolje .

    Odgovoreno: 12. 03. 2008.
    • Postovana, kada su u pitanju deca treba biti oprezan. Iako je najverovatnije u pitanju vid (mada glavobolje postoje i nakon korekcije vida) uradite mu magnetnu rezonancu mozga i EEG zajedno sa laboratorijom (prvenstveno krvna slika). Niste mi rekli koje tablete uzima. Javite se sa nalazima. Pozdrav