Moj suprug ima 65 god. a pre 16 meseci prelezao je mozdani udar.Sazeta MP dijagnoza glasi: St post HIC reg gangliae basalis bill.pp lat dex. Multinfarctus. Leucoephalop.Od lekova koristi enalapril 10mg ujutru i uvece a u p odne Amlodipin od 5mg. zatim od vitamina koristi OligogalSe Beviplex-N Neuro B12tm Complekx. Moje pitanje odnosi se na upotrebu pomenutih vitamina da li treba i koliko praviti pauzu.Napominjem da ih koristi vec preko 6mseci unapred zahvaljujem

    Odgovoreno: 12. 03. 2008.
    • Postovana, koliko sam shvatio iz skracenica vas suprug je imao mozdani slog u vidu mozdanog krvarenja. Ti vitamini mu i nisu toliko potrebni, mada je sada kasno za tu terapiju, mislim da mu je bolje da koristi tbl.Stugeron F 2x1, tbl.Vit C 1000 1x1 uz antihipertenzivnu terapiju koju ste nabrojali. I naravno ako je slabost izrazena rehabilitacioni tretman. Pozdrav