Postovani doktore zamolila bih vas za vase misljenje.Dete ima 9-godina ima ceste glavobolje.Uradjena su dva EEG-a 1) 2.4.2008 Godine Osnovna aktivnost dobro izrazena,srednje voltirana,umereno iregularan Alfa tipa 8-10 cps.Vizuelna blokada dobro izrazena.Za vreme HV-a nema promena osnovne aktivnosti.U pasivnom delu EEG-a i za vreme HV-a javljaju se srednje grupe visoko voltiranih strmih i ostrih talasa kao i siljak-spor talas kompleksa oko 4 CPS. Iznad fronta temporo centralnih regiona obe hemisvere povremeno naglaseno generalizovano u trajanju od 1,5 sekunde. ZAKLJUCAK-Umereno iregularan EEG alfa tipa u granicama normalnog nalaza opisana specificna aktivnost ide u prilog povisene elektrokortikalne epilepticne aktivnosti.Terapija je bedoksin 1x1 Datum- 4.3.2008 2)U pasivnom delu EEG-a i za vreme HV-a javljaju se srednje grupe visoko voltiranih srmih i ostrih talasa oko 4 CPS iznada fronta temporo centalnih regiona obe hemisvere povremeno naglaseno generalizovano u trjanju od 1,5 sekunde Zakljucak-EEG nalaz u poboljsanju u odnosu na predhodni nalaz. Terapija-Beviplex 2x1,Eftil 1x1. CTM je uradjen i uredu je.Dete osim glavobolje nema ni jedne vidljive znake epilepsije. Molim vas za vase misljenje o terapiji i ovom nalazu.Dali je potrebno misljenje jos nekog lekara ili jos neko dodatno snimanje. UNAPRED ZAHVALNA

    Odgovoreno: 11. 03. 2008.
    • Postovana, CT mozga je vec neki niz godina zamenjen sa magnetnom rezonancom mozga pogotovo kad su u pitanju deca. Stoga preporucujem da se uradi magnetna rezonanca mozga. Terapija je dobra za ovakav nalaz na EEG, a dalje EEG kontrole ce pokazati i koliko je delotvorna i da li je dovoljna. Dete treba da prati deciji neurolog. Javite se sa nalazom. Pozdrav