U poslednji nekoliko meseci osecam ceste vrtoglavice,tj. neku opijenost.Takodje imam bolove u ledjima koji mi se ponekad siri i do kraja desne noge.Imam i bolove kada pomeram vrat na dole mada su to slabi bolovi.Cesto osecam pritisak u grudnoj kosti i izmedju lopatica pa sam se zbog toga pregledao kod kardiologa koji nije ustanovio nikakvo obolenje i rezultati od krvi su odlicni.Takodje osecam cestu malaksalost.Svi ovi simptomi kod mene izazivaju paniku pa se sve lozije osecam.Da napomenem samo sda radim na radnom mestu gde sam stalno u sedecem polozaju nekad i 12 sati dnevno.Unapred hvala.

    Odgovoreno: 10. 03. 2008.
    • Postovani, vase tegobe po opisu mi lice na tegobe uzrokovane stanjem vase kicme u kome se ona nalazi kako vratna tako i lumbosakralna. Predlazem da uradite MRI (magnet) vratne kicme i MRI lumbosakralne kicme ili CT iste regije (otprilike L4-L5, L5-S1, posto pominjete sirenje bola do kraja desne noge), dopler krvnih sudova vrata. Kada mi javite nalaze dogovoricemo se o daljem tretmanu. Problematican je i vas polozaj na radnom mestu koji potencira tegobe sa kicmom (sedenje i do 12h dnevno). Probajte u medjuvremenu da ustajete na jedan i po sat i radite vezbe istezanja ili da malo prosetate, diskretno da drugi ne primete. Takodje izbegavajte izlozenost promaji ili direktno klima uredjaju, preporucujem spavanje na sto tvrdjem krevetu i izbegavanje dizanja tereta, kao i izbegavanje nestrucnih masaza jer svako vezbanje napamet (bez ovih snimanja) moze da pogorsa tegobe. Pozdrav

Komentari na pitanje: #3732

    • Cao. . Imam problema vec duze vreme sa vratom radio sam dopler vrata i ustanovili su kada pomeram vrat da dolazi do pritiskanja zila ty protok krvi se menja. . . . Vec godinu dana imam problema znaci kada sednem vrati mi se kada lezim vrti mi se kada hodam pocinje da me gusi i stalno moram da cimam vrat kako bi mi bilo malo bolje. . . Stalno imam glavobolje od toga, nekad mi se desava da mi onako utrne kicka i da imam jake bolove da me ukoci skroz. . . Ponekad osecam temperaturu. . Kada mi naidje tako lose legnem ali to je stalno prisutno u vratu. . Molim vas da mi pomognete jer ovo predstavlja veliki problem za mene prosto se gubim. . . I kada se vozim autom gusi me moram da se pomeram stalno. . . ?? Hvala unapred. .