DEVOJCICA STARA 11 GODINA, NAKON TRNJENJA LEVE STRANE JEZIKA I GUBITKA DONJE POLOVINE VIDNOG POLJA NA LEVOM OKU,KAO I GLAVOBOLJE SA DESNE STRANE HOSPITALIZOVANA JE NA DECIJOJ NEUROLOGIJI GDE JE PORED LAB. NALAZA URADJEN I ORL PREGLED, PREGLED OFTALMOLOGA SA PROVEROM VIDNOG POLJA,SKENER I LUMBALNA PUNKCIJA KAO I EEG (2 PUTA).USTANOVLJENO JE DA SU SVI NALAZI UREDNI I U FIZIOLOSKIM GRANICAMA,OSIM DRUGOG EEG-A KOJI POKAZUJE OSTRE TALASE, NA OSNOVU CEGA SPECIJALISTA SUMNJA NA POSTOJANJE EPILEPSIJE.TAJ DRUGI EEG RADJEN JE NEPOSREDNO NAKON STANJA SLICNOM HIPOGLIKEMIJI(HLADAN ZNOJ,MALAKSALOST)I U GLAVOBOLJI.IZMERENA GLUKOZA JE 5.0.DETE JE UPUCENO NA MR.DA LI MAGNETNA REZONANCA MOZE DA POKAZE POSTOJANJE EPILEPSIJE(AKO JE DETE IMA)I KOJI JE NAJPOUZDANIJI NACIN DA SE USTANOVI DA LI JE U PITANJU MIGRENA ILI EPILEPSIJA? ISTICEM DA DETE NIKADA NIJE IMALO NAPADE,GLAVOBOLJE NITI GUBITAK SVESTI,KAO I DA JE DESETAK DANA PRE TOGA ZAVRSILA SA TERAPIJOM LONGACEFOM,GARAMICINOM I KLIND! AMICINOM,VENSKI,U TRAJANJU OD 10 DANA USLED ETMOIDITA (KOMPLIKACIJE ZAPALJENJA MAKSILARNIH SINUSA)SA LEVE STRANE PRILIKOM CEGA JE TAKODJE HOSPITALIZOVANA.

    • Postovana, MRI mozga ne moze da pokaze epilepsiju ali moze da ukaze na eventualno postojanje promena koje za simptom imaju epilepsiju. Znaci neophodna je, uz takodje EEG uradjen sa deprivacijom spavanja (da ne spava noc uoci snimanja) ako to vec nije uradjeno. Javite se sa nalazima. Pozdrav (P.S. ponavljam kao i u prethodnim odgovorima, moj odgovor kasni zbog godisnjeg odmora na planini gde nije bio dostupan internet).