Postovani dr Nikola, Najljubaznije vas molim da mi pomognete i usmerite sta ciniti u ovoj situaciji.Moj problem zadnjih mesec dana je trenjenje na levoj ruci samo dva prsta i taj deo sake,radi se u malom i domoalom prstu.Do sada nisam imala problema sa svojim zdravljem.Biohemijske deteljne analize sam uradila i sve je u granicama normale.Imam 45.godina.Sta ciniti i kome se obratiti za pomoc? Unapred zahvaljujem. S postovanjem,

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Postovana, trnjenje je rezultat pritiska na nerv usled spondiloticnih promena u vratu. Na spondilozu utice nasledje, polozaj koji zauzimate na radnom mestu (kancelarijski posao i slicno) i dr. Znaci uradite rentgenski snimak vratne kicme koji ce to opravdati i EMNG ruke. Nakon toga mozemo pricati o daljoj terapiji koja ce najverovatnije biti rehabilitacija vratne kicme ali o tom potom. Javite se sa nalazima. Pozdrav