Poštovani, nadam se da je pitanje upućeno na pravu adresu. Imam 35 godina, nakon 6-8 meseci nebavljenja sportom vratio sam se na treninge rekreativnog boksa (nema fizičkog kontakta, primanja udaraca itd). Treninzi su prilično intenzivni, upala mišića koja sledi takođe, ali, preživi se... Sutradan ujutru dobio sam jaku vrtoglavicu. Sada, nekoliko dana kasnije blaga vrtoglavica je još tu. Mnogo je bolje nego prvog dana, ali je osećam. U istom periodu naglo je otoplilo, kao što i sami znate, sa -4 sada smo u jakom plusu. Bio sam i na sledećem treningu, jer mi posle duge pauze izuzetno prija, a čini mi se da tokom treninga i vrtoglavica nestaje. Da li možda treba da preskočim treninge dok vrtoglavica ne prođe? Da li je uzrokovana početkom treniranja? Molim vas za par reči i neki dobar savet... Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 23. 02. 2008.
    • Postovani, najverovatnije da je vrtoglavica simptom ispadanja iz kondicije pored upale misica. Proverite krvni pritisak, ako imate smetnje vida i vid, a dobro bi bilo da uradite rentgenski snimak vratne kicme, ultrazvuk krvnih sudova vrata i laboratoriju sa krvnom slikom. To predostroznosti radi jer se nekad dosta toga promeni za pola godine. Javite nalaze. Preporucujem da smanjite intenzitet treninga ili napravite pauzu do nalaza. Pozdrav