Od pre 2 godine imam problema sa otezanim govorom i hodom. lekari na neuroloskoj klinici u subotickoj su stvrstsali ovo moje stanje u distoniju parkinsonizam kompleks i pijem madopar od 125 mg od nov 2006. i pk merz od 100 mg medjutim od toga mi stanje nista nije bolje. primila sam i 2 x u vilicne zglobove bot toksin al ni to nije dalo ocekivane rezultate. u istoj bolnici sam lezala u nov 2006. od kada sam na terapiji madoparom. svi uradjeni nalazi bukvalno svi ukljucujuci i likvor iz kicme su dobri. po tome ja sam fizicki zdrava ali ja ne mogu da govorim sto je moj najveci problem. moje pitanje je da li postoji jos neki lek osim madopara koji mi moze opustiti vilicu i jezik da bih mogla da govorim.molim vas za odgovor, valjda u neuroloskoj praksi postoji ovakav slucaj jer sam svrstana u ovu grupu bolesti jer je najpribliznija mojim simptomima.i ako jeste zasto terapija madoparom ne daje ama bas nikakve rezultate. unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 20. 02. 2008.
    • Postovana, tesko je sa ove distance govoriti o vasim tegobama bez uvida u neuroloski pregled i dokumentaciju jer se radi o simptomima koji mogu pratiti vise bolesti. Predlozena vam je dobra terapija, samo treba da se redovno javljate na kontrolne preglede i iznesete svoje utiske o korisnosti da bi vam se eventualno promenila terapija.