Imam 22 god.Već neko vrijeme osjećam na lijevoj strani glave neke trnce i kao da mi šetaju mravi mravi.Dešavalo mi se da kada spavam na toj strani da se pojavi utrnutost te strane glave.nemam glavobolju ali mi je taj osjećaj jako neprijatan i uznemiruje me.Prije 3 mjeseca imao sam neke fizičke radove u stanu koji su iziskivali da mi glava uvijek bude zabačena nazad.inače imam nepravilno držanje što je karakteristika većine mladih.Dok sam sjedio ispred kompjutera desilo mi se da sam zbog nepravilnog sjedjenja osjetio utrnutost vratnih pršljenova(kao da mi kroz taj dio prolazi struja).Kompletni nalazi krvi i urina su mi uredu.Molim vaše stručno misljenje.HVALA!

    Odgovoreno: 20. 02. 2008.
    • Postovani, najverovatnije se radi o pocetku spondiloze vratne kicme i zbog toga slabije cirkulacije u odredjenim polozajima kada se krvni sudovi jos vise pritisnu. Uradite rentgen vratne kicme, pregled oftalmologa (Fou, vizus) i za svaki slucaj dopler krvnih sudova vrata mada se u vasim godinama ocekuje uredan nalaz na njemu. Javite se sa nalazima da bi se dogovorili o daljem tretmanu. Pozdrav